poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Legitymacje dla budowlańców  (Przeczytany 21196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Legitymacje dla budowlańców
« dnia: 16 Cze 2014, 19:29:59 »
Rząd duński wprowadził nową reformę, według ktorej, pracownicy budowlani oraz rzemieślnicy w trakcie pracy będą obowiązkowo musieli nosić przy sobie legitymacje (ID-kort).  Karty mają na celu ułatwić wgląd, czy pracownicy otrzymują odpowiednie wynagrodzenie oraz czy pracują w przyzwoitych warunkach.

 

Minister finansów Bjarne Corydon uważa, iż należy zrobić porządki na duńskich budowach. Wielu pracowników placów budowlanych nie zna swoich praw, a dodatkowo z obawy przed represjami nie zgłasza zaistniałych przy pracy wypadków. Budownictwo jest jedną z branż najbardziej dotkniętych poważnymi wypadkami, a brak bezpieczeństwa na budowach dotyka zarówno duńskich jak i zagranicznych pracowników. Wprowadzone przez rząd duński legitymacje mają pomóc pracownikom poznać swoje prawa.

Będą one obowiązkowe, oraz będą zawierały dane osobowe pracownika jak i dane pracodawcy. Będą również zawierały informacje dotyczące ubezpieczenia społecznego, obowiązkowego ubezpieczenia od wypadków przy pracy oraz ubezpieczenie firmowego. Wprowadzenie legitymacji, spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa na placach budów oraz zmniejszenie ilości wypadków przy pracy.

Rząd duński powoła grup roboczą, której zadaniem będzie zaprojektowanie legitymacji. Zostaną one wprowadzone do lata 2015 roku.
http://www.poloniainfo.dk/9-aktualnosci/news/258-legitymacje-dla-budowlancow
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Cze 2014, 19:12:03 »
A co to za prymitywna metoda ??? w XXI wieku powinni im jakieś cipy z GPS aplikować  :)
(najlepiej doodbytniczo żeby sobie nie wydrapali ;))
Wtedy to od razu będzie wiadomo gdzie i na ile nadgodzin zostali wydymani  :o
Ku chwale JP  ::)

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Cze 2014, 19:38:06 »
cipy cipami, ale ja bym się z chęcią zapisał do tej grupy co to będzie te identyfikatory projektować  :'(
Mam już nawet parę pomysłów na hasła, pierwszy to "hej młody junaku..."

Firma

  • Gość
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Cze 2014, 07:42:24 »
nareszcie nie bedzie Polakow na budowach i Polskich pseudo firm wszystkich was przetrzepią i dowala odpowiednio wysokie kary utrzymanie jednego pracownika budowlanego to tak wysokie koszty dla pracodawcy ze wiecej obciazen zaden pracodawca nie wytrzyma Super!!! niech zyja cwani Dunczycy!!!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Cze 2014, 07:49:43 »
Polacy, ktorzy beda na budowach, w koncu beda zarabiali normalnie, a w przypadku wypadku przy pracy otrzymaja pomoc lekarska i nalezne ubezpieczenie.
Dunczykom brakuje robotnikow, od dawna trabia w telewizji, ze brakuje rzemieslnikow i WYKSZTALCONEJ sily roboczej.

Trudniej bedzie moze jedynie specjalistom od "wszystkiego i niczego".

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Cze 2014, 08:23:24 »
A kto zaplaci i wyksztalci tych kontrolerow i co zrobia jak Zyga odpowie: "mam, mam, oczywiscie ze mam, ale w samochodzie, zeby sie nie pochlapala, zaraz wracam".. i da debaka, kto bedzie go scigal? A pracodawca wytlumaczy: "to jakis przybleda i pewnie zlodziej, co on tu wogole robil?"

To jest, dla mnie, polityczny, populistyczny i wakacyjny projekt.

Polskim budowlancom nikt, bezwolnie, nie zaplaci dunskich stawek, bo to sie nie oplaca, zwlaszcza polskim posrednikom.

Firma

  • Gość
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Cze 2014, 10:21:36 »
oczywiscie zgadzam sie z Zpatentem nigdy polacy na budowach nie zarobia tyle samo co dunczycy Jomir myli sie typowe babskie myslenie odpowiedz jest prosta poco zatrudniac polakow  gdzie zawsze sa  i beda  z nimi problemy jak mozna zatrudnic  poukladanych  i grzecznych dunczykow jesli ja bym mial ruskow sciagac do polski na budowe to powiec mi Jomir poco? chyba nie poto zeby placic im tyle samo co polakom no zlituj sie kobieto

poloniainfo.dk

Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Cze 2014, 10:21:36 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Cze 2014, 12:40:33 »
Jest W Danii duzo Polakow, ktorzy pracuja za normalne pieniadze, wiec miejmy nadzieje, ze ta grupa szybko sie powiekszy.

Warto tez zaznaczyc, ze wielu podwykonawcow (rowniez firm polskich) dostawalo na normalne stawki,  jeno znaczna czesc pieniedzy trafiala do wlascicieli firm, a robotnicy pracowali za marne grosze.

Nawet tu przez forum, przewinely sie chyba ze trzy afery w tym stylu.

Zpatentem nie twierdzi, ze Polacy nie zarobia, jedno,ze trudno to bedzie kontrolowac.
Nad tym sie zpat zastanawialam. Idea, sluszna, jeno jak ja w zycie wprowadzic.
Bo mozna na przyklad zrobic jakies wszywki na ubraniach, ale chocby nie wiem jaka forme mialy to beda mi sie kojrzaly z opaskami z obozow pracy z literka P.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Cze 2014, 15:14:03 »
ciekawe czy to pomoże , ostatnio byłem na imprezie gdzie byli też budowlańcy. Sądząc po ich rozmowach to zarobki które dotąd wydawały mi się niskie ok 30,000 kr na miesiąc (przed podatkiem oczywiście), dla nich to coś nieosiągalnego przy 37 godz tyg pracy. Za pewnie są  osoby którzy zarabiają więcej ,ale w tej grupie nie było takich. A o dodatkach jak prywatne ubezpieczenia lekarskie , czy do dentysty nawet nie słyszeli :( .

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Cze 2014, 17:16:57 »
oczywiscie zgadzam sie z Zpatentem nigdy polacy na budowach nie zarobia tyle samo co dunczycy Jomir myli sie typowe babskie myslenie odpowiedz jest prosta poco zatrudniac polakow  gdzie zawsze sa  i beda  z nimi problemy jak mozna zatrudnic  poukladanych  i grzecznych dunczykow jesli ja bym mial ruskow sciagac do polski na budowe to powiec mi Jomir poco? chyba nie poto zeby placic im tyle samo co polakom no zlituj sie kobieto
....te twoje wypociny na temat firmy i zatrudnienia to normalnie masakra....oczy bola od czytania....
legitymacje oki da sie przezyc....ale jak to sie bedzie mialo dla podwykonawcow z pl ktorzy wpadaja zrobic robote i to wsio...
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2014, 18:57:45 wysłana przez Jomir »
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Firma

  • Gość
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Cze 2014, 09:56:33 »
Martuchnam ?  buhahaha O Jezu skad ty taki nik wziełas .... twoje wypociny  sa jeszcze glupsze no coz  inaczej bys pogadała
gdybys przyszla na budowe i zobaczyła tych wspaniałych budowlanców PL   , jeden popił i na kacu ,drugi kreci sie wkolko bo narzedzi zapomniał i czeka az mu łaskawie ktos je przywiezie ,trzeci na dymka musi co 5 min czwarty z piatym wlasnie piwko w kiblu obalają  , a wszysy razem nie wiadomo jakim cudem nagle bogacą sie o dobry sprzet budowlany  ;)
a tobie czlowieku rece opadaja bo terminy gonią , druga sprawa jak maja cos poprawic po sobie to sie bardzo krzywią bo przeciez nikt za poprawki nie zapłaci a oni gdziez by tam za darmo mieli robic wiec szybciutko  porzucaja wszystko przy okazji jak zwykle bogacac sie o sprzet budowlany ;) i nie mowiac nic nikomu po cichutku nad ranem znikają a ty  zostajesz ze zle wykonana praca musisz szukac nowego człowieka  i płac z wlasnej kieszeni i dokladaj do pracy przy okazji znowu musisz kupic nowy sprzet budowlany bo jakos nie mozesz go po szybkim  odjezdzie rodakow znalezc >:( ,pamietaj kobietko ze kij ma dwa konce a nie jeden
« Ostatnia zmiana: 19 Cze 2014, 10:09:48 wysłana przez Firma »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Cze 2014, 12:20:06 »
Firma opisal poczynania naszych budowlancow bardzo precyzyjnie, tak tez ich pamietam, moglbym tez dodac narzedzia pozostawione w trawie, nadzwyczajne zuzycia materialow itp.   rowniez stosy niedopalkow wokol "cyrku" gdzie wystepowali :) Ale to juz sie chyba zmienilo bo dunczycy to zauwazyli, a polskie firmy sie juz sa mniej polskie i wymagaja zachowania dysypliny w czasie pracy i tez przed (alkoholometry).

Offline panpikus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Cze 2014, 15:05:02 »
Nie rozumiem tego oburzenia  forumowicza Firma.Najwyraźniej nie podpisałeś żadnej umowy z zatrudnionymi pracownikami bo chodziło o to aby było jak najtaniej.Chytry i pazerny dwa razy traci.Aha jeszcze jedno, gdzie nadzór inwestorski?  ;D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Cze 2014, 15:33:50 »
Martuchnam ?  buhahaha O Jezu skad ty taki nik wziełas .... twoje wypociny  sa jeszcze glupsze no coz  inaczej bys pogadała
gdybys przyszla na budowe i zobaczyła tych wspaniałych budowlanców PL   , jeden popił i na kacu ,drugi kreci sie wkolko bo narzedzi zapomniał i czeka az mu łaskawie ktos je przywiezie ,trzeci na dymka musi co 5 min czwarty z piatym wlasnie piwko w kiblu obalają  , a wszysy razem nie wiadomo jakim cudem nagle bogacą sie o dobry sprzet budowlany  ;)
a tobie czlowieku rece opadaja bo terminy gonią , druga sprawa jak maja cos poprawic po sobie to sie bardzo krzywią bo przeciez nikt za poprawki nie zapłaci a oni gdziez by tam za darmo mieli robic wiec szybciutko  porzucaja wszystko przy okazji jak zwykle bogacac sie o sprzet budowlany ;) i nie mowiac nic nikomu po cichutku nad ranem znikają a ty  zostajesz ze zle wykonana praca musisz szukac nowego człowieka  i płac z wlasnej kieszeni i dokladaj do pracy przy okazji znowu musisz kupic nowy sprzet budowlany bo jakos nie mozesz go po szybkim  odjezdzie rodakow znalezc >:( ,pamietaj kobietko ze kij ma dwa konce a nie jeden

Nick "Firma", BTW, jest "wystrzałowy " za to, buhaha 8). Nick to nick, człowieku- widać, że "pan nowy w internetach" , skoro takie rzeczy wypisuje.
A co do tych okropnych pracowników- niby-budowlańców (bo przeciez każdy Polak to urodzony budowlaniec  ;D ;) )- gdybyś nie brał najtańszych " o....murków" za psie pieniądze, tylko porządnych fachowców...no, ale kto normalny chciałby miec za szefa takiego pana "Firma", którego chamstwo i prostactwo od dawna dało się poznać na tym forum  8).
A...na ubezpieczenie "OC budowlane" pan Firma też załuje ? Nie wie pan, o czym mówię ?  ;)
" Polak gorszego sortu"

Firma

  • Gość
Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Cze 2014, 15:57:59 »
Mam wrazenie ze Jomir, Martuchnam I Happybeti to jedna i ta sama osoba  a jad to naturalny smak w ich ustach   i mylisz sie Happy cos tam  wiem o czym mowisz  tylko przepraszam gdzie niby ci wspaniali fachowcy ?!!!bo jakos po 5 latach pracy tutaj miałem okazje poznac tylko 3 na 300 stu , dziekuje ,,Zpatentem ,,dokladnie wlasnie tak jest jak powiedziałes  a ten co nigdy nie mial wlasnej firmy w tym kraju nie powinien sie wypowiadac w tej kwesti

poloniainfo.dk

Odp: Legitymacje dla budowlańców
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Cze 2014, 15:57:59 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16985
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21824
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 55607
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 17587
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 23600
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior